Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

MP3

Радіо Гімн України (радіо-версія) 3.21 Mb
Потік MP3 Інформація

Автори / Радіо / Партія регіонів проявила радіоактивність

У Верховній раді зареєстрований законопроект, що передбачає скасування обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі теле- і радіостанцій. На думку авторів законопроекту, в українських архівах недостатньо музики для того, щоб наполовину заповнити ефір радіостанцій. У профільному комітеті парламенту вважають, що ініціатива може призвести до повного знищення українського інформаційного простору.

Законопроект про внесення змін до закону «Про телебачення і радіомовлення» зареєстрований вчора народним депутатом Оленою Бондаренко (Партія регіонів). Він припускає скасування обов'язкової 50-відсоткової квоти на трансляцію музичних творів українських авторів в ефірі телеканалів та радіостанцій. «В українських архівах поки немає достатньої кількості музики, яка могла б наполовину заповнити ефіри радіостанцій», - повідомила пані Бондаренко.

Це вже не перша спроба оскаржити 50-процентну квоту. У 2006 році власник радіокомпанії «Гала» Джозеф Лемір подав до Арбітражного трибуналу при Міжнародному центрі з вирішення інвестиційних спорів (ICSID) позов до уряду України. В одному з додаткових позовів містилася спроба оскаржити норми закону «Про телебачення і радіомовлення», квотується музичні твори українських виконавців. У своєму рішенні від 14 січня трибунал відмовив у задоволенні цієї частини позову, визнавши таким чином право держави на підтримку національної культури.

На думку генерального директора радіостанції «Наше радіо» Богдана Болховецького, скасування квот надасть вітчизняним радіостанціям свободу вибору. «Більшість українських виконавців не стали виробляти конкурентний продукт, тому в квотах немає необхідності», - заявив пан Болховецький.

Втім, віце-президент і керівник радіогрупи «Українського Медіа Холдингу» («Авторадіо», «Ретро ФМ», «Радіо Алла», «Європа плюс», «Джем ФМ», «Динамо») Валентин Резниченко вважає, що зміни актуальні лише для деяких радіостанцій: «При заповненні ефіру радіостанції 'Ретро ФМ' ми не змогли знайти записів українських виконавців у хорошій якості і є в національних архівах. А для радіостанцій рок-напрямків питання квоти стоїть не так гостро».

У комітеті Верховної ради з питань культури і духовності законопроект розцінюють як черговий крок нової влади до втрати державності. «Я шокований форсованим наступом на українську інформаційну сферу в останні два місяці. Прийняття такого закону призведе до повного знищення українського інформаційного простору!» - Заявив голова комітету Володимир Яворівський (БЮТ).

Юлія Рябчун, Ірина Миронова

SVIZHE.INFO

 
 

Додав Art-Vertep 29 квітня 2010

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска