Увійти · Зареєструватися
 

Учасники

 

MP3

Ігор Завадський І. Івановичі — Старовинний вальс Дунайські хвилі 2.75 Mb
Потік MP3 Товари Інформація

Автори / Ігор Завадський / Оргазм із глядачами, або Позитивний егоїст

На концерті акордеоніста Ігоря Завадського в палаці «Україна», який він першим з інструменталістів виконав на цій сцені сольно, йшов сніг, гриміла гроза, а давно знайомі класичні мелодії звучали по-новому. Люди слухали, затамувавши подих, як і на кожному виступі Завадського. Він приковує до себе увагу відразу і назавжди, після зустрічі з ним мимоволі стаєш прихильником класичної музики. Значну частину зароблених на концертах в Україні і гастролях грошей Завадський віддає на добродійність або витрачає на допомогу молодим музикантам. Прихильниці присвячують йому вірші, але він завжди зберігає дистанцію, таємницю, залишається Артистом з великої букви. Недавно Ігор приїжджав до Дніпропетровська, і не скористатися можливістю поспілкуватися з цією дивовижною особою було не можна. Перше враження не обманює. Ігор Завадський дійсно майже ідеальний.

– Не страшно було виходити на головну сцену країни першим з сольних виконавців-інструменталістів?

– До того моменту, як вийшов на сцену, було страшно. Я просив розповсюджувачів квитків не говорити мені, скільки людей прийде, навіть перед самим концертом. Хотів зробити собі сюрприз – дізнатися, на яку кількість глядачів в головному залі України я заслужив. Мені говорили: навіть третини залу не збереш. До всього іншого, це був найхолодніший київський день сторіччя – не менше 30 градусів морозу. В Оперному театрі в той же самий час виступав Співаков, а в Палаці Спорту – група «Брати Гадюкіни» з концертом-поверненням. Скрізь були аншлаги, і я не сподівався. Але в останню мить все ж таки не витримав, попросив одного з помічників виглянути в зал: «Хоч половина набралася?» – «Повний!» – сказав він. Квитки продалися всі, хіба що благодійна поїздка дітей на концерт не вийшла через аварію. Психологи стверджують, що найголовніший страх – це невідомість, очікування чогось неприємного. Найчастіше я створюю собі невідомість сам. Люблю екстрим. До речі, цю історію про страх я ще нікому не розповідав. А другим у списку найсерйозніших страхів дорослої людини йде страх викриття, боязнь зняти маску.

– Ви цього теж боїтеся?

– Є лише один тип людей, які не страшаться відкритися, – це дійсні артисти. Ну, і мазохісти, звичайно, які випробовують задоволення від самобиття. Якщо людина на сцені максимально оголює свою душу, це викликає пошану, притягає глядачів до нього. Артист, розкутий на сцені, в житті часто закомплексований і закритий. Недарма говорять, що найбільша сміливість – бути таким, яким ти є. Більшість людей прагнуть приховати свої недоліки, але в спілкуванні вони все одно проявляються. Проте у артиста є одна перевага – він може на сцені бути самим собою. І ніхто не зрозуміє, що це його природний стан, всі подумають, що це роль, образ. Щирість – якість, властива, насамперед, дітям. Артист ніколи не стане дорослим, щоб не втратити відчуття дитячої чистоти і здатність занурюватися в стан творчої медитації. На мої концерти люди приходять заради такої домашньої атмосфери, ніби артист виступає тільки для нього. Вони знімають свої маски і йдуть від повсякденності.

– Але є ж такі, хто не приймає ваші виступи?

– Звичайно. Деякі приходять на концерт, заздалегідь заперечуючи мене як артиста. В основному за те, що я пішов з академічної музики і не слідую правилу: «Любіть не себе в мистецтві, а мистецтво в собі». З цими словами Станіславського я категорично не згоден. Якщо ти не любитимеш себе, не зможеш любити й щось інше. Але глядачів все одно потрібно любити більше. Я на концертах граю не Моцарта, а себе, знімаю маски, оголяю душу. Що стосується недоброзичливців, вони ніколи не купують квитки на концерти, буває, навіть не бачили мої виступи. В основному це викладачі музичних учбових закладів, які вважають своїм обов'язком затаврувати мене. Дуже погано коментував мою творчість Ян Табачник, напевно, бачив у мені конкурента. Тепер, втім, почав мене ігнорувати, взагалі не помічає мого існування. Спочатку негативні відгуки мене травмували, але потім я почав сприймати це як елемент визнання – приємно, коли ти для когось являєш загрозу. Це невід'ємна частина життя артиста, який ще не досяг вершини. Коли народиться тверда легенда про те, що я найкращий, злі язики замовкнуть. Звичайно, це теж не дуже добре, адже з віком кожен артист втрачає свою красу і енергетику, і його люблять більше по пам'яті. Тоді від усвідомлення, що ти постарілий і більше нікому не потрібний, стає дуже боляче. Тому потрібно вміти вчасно йти. Сцена – це найсильніший у світі наркотик.

– А як же влада?

– Насправді це схожі поняття. Політик, як і артист, володіє надзвичайним егоцентризмом. І той, і інший хочуть, щоб усі їх любили, жадають стояти на перехресті поглядів захопленого натовпу. Артисти нерідко йдуть в політику, це привертає додатковий електорат. Мені прихильники не раз говорили, що з мене би вийшов чудовий мер Києва.

– З пресою як складаються стосунки?

– У Києві журналісти практично зробили мені ім'я, прямо-таки ганялися за мною, коли я ще не був відомий, особливо телевізійні. Створювалося враження, що я дуже багата людина і оплачую всі ці статті. Для мене ж усяка увага до мене означала, що моя творчість важлива, улюблена, жадана. Висока самооцінка – це головний стимул для творчості. Був такий період, коли день без інтерв'ю я вважав за прожитий дарма. Я схвалюю, якщо людина щось від себе напише і відкорегує, ніколи інтерв'ю не вичитую. Журналіст – професія творча, і про мене часто пишуть краще, ніж є насправді.

– Чи є у вас улюблений артист?

– Так, я захоплююся талантом Андрія Міронова, його творчою харизмою. Ролі, що самі запам'ятовуються, його – не в кіно, а на сольних виступах, де він один розігрував драматичні сценки й етюди. Ступінь значущості артиста визначається саме цим магнетизмом, умінням прикувати до себе погляди всіх оточуючих.

– Ви дружите з кимось з відомих музикантів?

– Ні, друзів немає, хоча колеги приходять на мої концерти, наприклад Ніна Матвієнко, Ольга Крюкова. Свого часу Мозговий приходив, поки не став директором палацу «Україна». Я навіть виступати «зірок» не запрошую, щоб не вести список знайомих знаменитостей. Одного разу Рональдо, який був моїм кумиром серед футболістів, просто підійшов після концерту і взяв у мене автограф. Мені було приємно, до того ж, як сказав його агент, це перший раз, коли Рональдо у когось бере автограф. А йому просто сподобався концерт. Я сам себе вважаю зіркою №1. Тільки з такою самооцінкою можна насправді стати зіркою. Артист – це для глядача якийсь небожитель, вища істота, яка вимагає обожнювання. Недарма і сцена ставиться набагато вище зали для глядачів.

– Які ваші враження від дніпропетровського глядача?

– У кожному місті на концерті є люди, які псують енергетику. Я завжди відчуваю енергетику залу, знаходжу джерело негативної енергії. Але останнім часом їх стає все менше. Приходять люди з нейтральною енергетикою, але з негативною – ні. Отже від концерту в Дніпропетровську я отримав божевільний оргазм – найбільше задоволення для артиста від спілкування з глядачами.

– Часто буває так, що артисти перед публікою демонструють себе в кращому вигляді, а вдома перетворюються на жорстоких тиранів. Ви стикалися з такою ситуацією?

– Звичайно. Будь-який виступ – це величезний стрес, нерви не витримують. І на кому людина «зриватиметься»? На близьких. Тому з артистами у жодному випадку не можна створювати сім'ї. Зі мною поряд ніхто не зможе жити. По-перше, у мене помінялися день з ніччю, по-друге, я нікого не можу поставити вище за свою професію. Свої кращі оргазми я отримую на сцені, людина мені такого дати не зможе. Вона це відчує, і ображатиметься. Людина, яка поряд зі мною, повинна стати громовідводом, щоб гасити будь-який негативний спалах з мого боку. Але такими якостями володіти неможливо, особливо у великих містах – час дуже нервовий, і існує багато причин, щоб людина вийшла з себе. Я живу на межі психічної енергії, поряд зі мною довго знаходитися не можна, тим більше шукати якогось стабільного комфорту. Багато прихильниць пишуть мені листи з визнаннями. Вони вважають, що знають мене, якщо бачили у момент одкровення на концерті. Але щоб бути таким відкритим на сцені, необхідно звільнятися від негативу в повсякденному житті. І я створив свій світ, в який мало кого допускаю, прагну трохи менше спілкуватися з людьми. В гості, наприклад, сам ніколи не ходжу. Я для себе важливіше за останніх – вищий ступінь егоцентризму. Я не можу належати одній людині, тому що давно належу багатьом. Глядачі чекають від мене нової музики, молоді музиканти – навчання і підтримка. У мене дуже розвинені батьківські почуття, але якщо я створю сім'ю, то не зможу викладатися на 100% в музиці. Я закінчуся як артист Ігор Завадський, коли зроблю цей зрадницький по відношенню до прихильників і соратників крок.

– Невже не знайшлася людина, яка б вас самовіддано любила і терпіла?

– Були такі люди, але вони нещасні. Чим більше чоловік любить, тим більшого він чекає у відповідь. А я не можу дати всього, що потрібно.

– А якщо ви все ж таки коли-небудь закохаєтеся, доведеться пожертвувати музикою ради сім'ї?

– Я весь час закохуюся! Я дуже влюблива людина, але не можу собі дозволити загрузнути в цьому. Тільки як красива історія, у разовому варіанті. Коли виходжу з будинку, відразу в кого-небудь закохуюся.

– Напевно, в прихильниць?

– Ні, такого не траплялося, тому що мені нецікаві люди, які самі звертають на мене увагу. Я стовідсотковий мисливець, мені необхідно, щоб ініціатива йшла від мене. У цьому питанні я теж егоїст, взаємністю ніколи не відповідаю.

– Чи є у вас нав'язливі прихильниці?

– Я не даю їм бути нав'язливими – сам проявляю активність у спілкуванні і відштовхую їх цим. Я не провокую активність прихильників, навіть оплески прагну погасити. Є, звичайно, декілька чоловік, які часто приходять спілкуватися. Наприклад, у Фінляндії за мною їздила група фанатів, і в кожному місті їх ставало все більше. Ось недавно мені прийшов лист від дівчини: «Я не нав'язуюся, але була б щаслива, якби ви зробили мені подарунок як прихильниці і прийшли на зустріч». Я на такі зустрічі ніколи не ходжу, щоб не розчаровувати, – в житті я зовсім нецікавий, якщо не проявляю ініціативу сам.

– Зовні ви дуже позитивна людина. Вам трапляється приховувати свій дійсний настрій?

– Не люблю приховувати. Мій настрій найчастіше написаний у мене на обличчі. Щоб на сцені бути відвертим, потрібно в житті не бути контрастним. Люди живуть у якій-небудь системі, наприклад «сім'я – робота». У мене власний світ, майже ніякого тиску немає, і на сцені відкриватися легко.

– Ви довгий час грали в підземних переходах.

– Я формував свою нинішню публіку! Зараз я майже не даю реклами концертів, тільки декілька афіш, а люди самі розповідають один одному, що буде і де. І київські глядачі, які пам'ятають мене ще по переходах, прагнуть прийти на всі концерти. Я взагалі часто задаю якісь творчі традиції, наприклад щорічно випускати новий диск. Дотримуватися цього важко, але я стараюся. Глядача необхідно весь час дивувати – новим репертуаром, формою подачі, шоу. Несподівано для самого себе написав недавно вірш про фортуну. Часто виводжу на сцену молодих виконавців, талановитих дітей. У мене 23 проекти, і все я створив сам. Для артиста головне – креатив, і енергію для творчості я черпаю з життя.

– Багато артистів підробляють на корпоративних вечірках, щоб забезпечити собі гідне існування. Ви займаєтеся такою діяльністю?

– Я не дуже люблю корпоративи, там найчастіше немає натхнення і тієї самої креативної енергії. Але якщо потрібно трохи поповнити скарбничку, я погоджуюся на таку роботу, прагну в ній знайти щось істинне, приємне, отримати задоволення. У мене немає бажання займатися шоу-бізнесом, тому що шоу поглинає головну дійову особу, розпилює увагу глядача на оформлення, замість того щоб сконцентрувати на мені. Я заробляю достатньо, щоб утримувати себе і близьких.

– На все вистачає?

– Мені для життя потрібно зовсім небагато. Я не п'ю, не палю, не люблю тусовки, у мене немає захоплень, на які витрачається багато грошей. Я люблю грати у футбол, настільний теніс, їздити на велосипеді. Коли з'являються гроші, виникає проблема, на кого їх витратити, щоб допомога була адресною. Ось я допомагаю одній сім'ї в Стаханові Луганської області – шестеро дітей, і всі займаються музикою. Місто страшно депресивне, я навіть здивувався, що вони тягнуться до творчості. Я їх уже звозив до Києва, розвиваю таланти. Приємно, що мої гроші можуть допомогти іншим. Живу я в маленькій однокімнатній квартирці, яку мені подарував один з мерів Києва за високі заслуги. Мені багато хто говорить, що я веду негідне зірки життя, дуже просте і зрозуміле. Я їжджу в метро, не роблю дорогих покупок, грошей у мене завжди рівно стільки, скільки потрібно. Один і той же одяг можу носити півроку, не піклуюся про імідж, лише про чистоту і охайність. Костюми і краватки ношу тільки з потреби. Ось мене до Парижа запросили, виступити для банкірів, напевно, доведеться вдягти. Якби я мріяв про такі ангажементи, вони б мені, швидше за все, не попадалися. А так – звуть куди завгодно.

– Вам подобається подорожувати?

– Так, але я ніколи не буваю на екскурсіях. Скільки разів був в Парижі, жодного разу не відвідав Ейфельову вежу, навіть думці такої не було. Дух міста я відчув. Проте справжньої Франції в Парижі немає, це місто світу. У нас люди які – в своєму місті не знають, що де знаходиться, а в поїздці обов'язково треба все місто вивчити.

– Ви народилися в Росії. Чому своєю батьківщиною вважаєте Україну?

– Те місце, де я на енергетичному рівні відчув себе затребуваним, і є моя батьківщина. Батьківщина – це місце, де ти пізнав перше кохання, перший успіх, де природа тобі до душі. Де ти при цьому народився, неважливо. Я живу за принципом енергетики. У Запоріжжі мені дуже добре, хочеться творити, вивчати щось нове. У цьому місті я прожив довго, і все найяскравіше, що буває вперше, трапилося саме там. Тому надовго виїжджати за кордон не люблю – ніде ще не зустрів такої енергетики, як тут. Тільки Ісландія мені подобається, її дика природа, незаймані території. Там заведено ні на кого не звертати увагу, люди знаходяться в єднанні з навколишнім ландшафтом.В Ісландії, не зважаюи на щільний гастрольний графік, я займався новими творами.

– Раніше ви мріяли про те, щоб люди запитували про зайвий квиток перед концертом. Мрія вже збулася. Про що мрієте зараз?

– Я не встигаю собі мрії вигадувати, вони дуже швидко міняються. Час глобальних мріянь пройшов.

– Ви віруюча людина?

– Так, але не релігійна. Я вірю, що хтось регулює всі процеси обміну енергією в світі, створює баланс. Слово «Бог» мені не подобається, я вірю, що є вищий початок у кожному з нас.

– Ви отримали медаль Міжнародного фестивалю котів. У вас якесь особливе ставлення до цих тварин?

– Так, я дуже люблю котів, сам володію котячими якостями – вважаю за краще гуляти сам по собі. Кіт вдає, що у нього є господар, але насправді він стовідсотковий егоїст, як і я.

Розмовляла Наїна Лєводворська, «Експедиція ХХІ»

 
 

Додав Art-Vertep 08 липня 2008

 
Коментувати
 
 
 

Гостиница Днепропетровск |  Светильники Днепропетровск |  Рекламное агентство |  Сауны Днепропетровска